Advanced Tactics Gold – nowy update: automatyczne uzupełnianie jednostek

ATG ma już 4 lata, a wciąż wychodzą do niej, nawet nie tyle patche, co darmowe dodatki.

Od czasu premiery doszło kilka nowych typów uzbrojenia, dowódcy, nowe opcje generatora map oraz możliwość modyfikowania czołgów. Patch 2.21 wprowadza coś czego domagało się sporo osób (ja akurat nie): możliwość tworzenia szablonów jednostek i automatycznego uzupełniania składu oddziałów.

Muszę przyznać, że jestem zaskoczony pozytywnie. Jest to tylko opcja i nikt nie musi tego używać jeśli nie chce. Utworzone przez siebie szablony można zapisywać i używać w innych grach, można ustawić im priorytety, można dla HQ ustawić limity użycia środków transportowych, przez co zostawią nam jakieś punkty do ręcznego użycia podczas naszej tury. Można ustawić, żeby odziały zwracały nadwyżki do wyższego HQ lub nie. Można ustawić automatyczne dosyłanie jednostek Staff do sztabów, tak żeby była ich wymagana ilość.

System nie działa jednak tak idealnie jak ręczne przydzielanie, bo podformacje mogą się przetransportować tylko o jeden poziom dowództwa na turę. Ale potem można je popchać dalej ręcznie.

Ja planuję tego używać razem z opcją „hardcore production” (rulevar 312).

Autor zapowiada, że następną zmianą ma być zwiększona mgła wojny, również podczas walk i ostrzału artyleryjskiego. Jeśli to nastąpi, ATG będzie według mnie niemal idealną realistyczną grą wojenną i najbardziej kompletną z istniejących na rynku.

Reklamy

Jeden komentarz na temat “Advanced Tactics Gold – nowy update: automatyczne uzupełnianie jednostek”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s