Uniwersalny Generator Nazw

Napisałem program, który powinien się nadawać do tworzenia nazw, imion itd.

Nie tworzy on nazw od zera, ale wymaga do działania plików bazowych, czyli plików tekstowych z jakimiś nazwami. Program tworzy nowe nazwy, biorąc losowe kawałki nazw z plików bazowych. Dzięki temu można uzyskać niezłe nazwy, podobne do realnych, ale inne.  Dodatkowo program sprawdza czy nowe nazwy nie powtarzają się, zarówno z nazwami, które przed chwilą stworzył, jak i z nazwami z plików bazowych.

Należy uważać, żeby nie kazać wygenerować zbyt dużej ilości nazw dla małych plików bazowych, ponieważ przez to, że nazwy nie mogą się powtarzać, program może działać długo albo i nigdy nie zakończyć działania.

Program jest łatwy w obsłudze, praktycznie prowadzi usera cały czas za rękę. Jedyny problem może stanowić wybór metody podziału nazw, ale już nie chce mi się pisać instrukcji.

Program jest napisany w Javie i jest konsolowy. Prawdopodobnie w oknie konsoli Windowsa nie będzie polskich znaków, ale w plikach tekstowych będą (kodowanie Unicode).

W Windowsie program uruchamia się, klikając na plik START.bat. Oczywiście wymaga Javy (wersji co najmniej 7).

Program zawiera już w sobie kilka plików bazowych. Można oczywiście stworzyć sobie nowe, albo modyfikować stare. Nazwa takiego pliku musi kończyć się na „-baza.txt” (i najlepiej by plik był w UTF-8, ale pewnie zadziała każde kodowanie). Dołączone pliki mają uniksowe znaki końca wiersza, więc lepiej otwierać je w czymś lepszym niż windowsowy notatnik. Zasada to jedna nazwa na jeden wiersz. Wielkie litery na początku nazw nie są wymagane, program i tak zrobi je sam w plikach wynikowych.

Utworzone nazwy są zapisywane w plikach zakończonych na „-wynik.txt”. Dodatkowo ich nazwa zawiera też czas utworzenia, metodę podziału i nazwę pliku bazowego, z którego były utworzone.

Życzę miłego eksperymentowania i używania. Program w wersji 1.0 znajduje się tu:

http://chomikuj.pl/Strategiusz/inne/Moje+programy/Uniwersalny+Generator+Nazw,3798128923.zip

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s