Nowość – Space Hulk

Nie, nie jest to gra o kosmicznej mutacji zielonego stwora z komiksu. Chodzi tu o wrak (po angielsku hulk) gwiezdnego statku, na pokładzie którego Space Marines walczą z Genokradami, istotami podobnymi trochę do obcych z filmu Obcy albo do lickerów z gier Resident Evil.

Gra jest komputerową wersją planszówki o tym samym tytule, która swoją pierwszą, i wcale nie ostatnią, edycję miała w 1989 roku. W 1993 powstała nawet gra komputerowa, ale nie była ona turówką i bardziej stawiała na klaustrofobiczny klimat (widok z kamer FPP) i akcję.

W nowym wcieleniu komputerowego Space Hulka zdecydowano się nie kombinować za bardzo i postawiono na oryginalne reguły z wersji planszowej. Żeby cokolwiek działo się na ekranie, dodano w rogu ekranu bajerancki, i kompletnie zbędny, widok z oczu wybranej aktualnie jednostki.

To ma być news, a nie recenzja, ale nie mogę się powstrzymać, by nie napisać, że gra wydaje się po prostu nudna. Może to dlatego, że nie jestem fanem Warhammera 40K i kompletnie nie potrafię wykrzesać z siebie ani odrobiny sympatii do Space Marines? A może to dlatego, że gra sprawia raczej prymitywne wrażenie i dużo zależy w niej od zwykłego szczęścia? A może to tylko wina tych dłużących się animacji poruszania się zakutych w pancerze wspomagane Terminatorów? Naprawdę, poruszają się jak jakieś mechy, a stwór rozwala ich jednym atakiem, jeśli dopuścimy go na bliską odległość i kości wypadną dla nas pechowo.

Źródła newsa: oficjalna strona, Let’s Play na youtube.com

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s