Zapowiedź – Frozen Endzone

Twórcy bardzo dobrej Frozen Synapse zapowiadają podobną grę: Frozen Endzone. Główną różnicą jest to, że zamiast strzelać do przeciwnika, musimy teraz umieścić jajowatą piłkę w jego strefie przyłożenia.

Raczej ufam tym deweloperom, chociaż pamiętam też, że pozostali głusi na prośby graczy i nie poprawili systemu punktowego we Frozen Synapse, przez co uczciwy gracz musiał męczyć się z plagą uciekinierów (pseudo-gracze, którzy nie kończyli gier, gdy zaczynali przegrywać).

  • Gra ma mieć strategiczną głębię Frozen Synapse i „futurystyczną estetykę”.
  • Dwie drużyny będą mierzyć się na losowo generowanych arenach. Celem jest takie pokierowanie swoją drużyną, by umieścić piłkę w tytułowej strefie końcowej przeciwnika. Ma być możliwość używania w jakiś sposób elementów terenu (nie mam pojęcia jak, na filmiku nie było widać, żeby ktoś wykorzystywał teren inaczej niż jako przeszkody do ominięcia).
  • W trybie singleplayer można grać pojedynczą grę albo cały sezon. Kilka trybów multiplayer. (Przede wszystkim liczę na tryb multiplayer).
  • Symultaniczne tury. Ponoć ma być nacisk na przewidywanie ruchów przeciwnika zamiast na precyzyjne rozkazywanie swoim zawodnikom. Może i tak będzie, bo już w FS, gdy grało się bez mgły wojny, dużą rolę zaczeło odgrywać przewidywanie. Ale konieczności precyzyjnego pozycjonowania żołnierzy wcale nie ubywało. Może nawet przybywało, bo można było robić bardziej precyzyjną symulację przy użyciu jednostek przeciwnika (widzieliśmy zawsze ich aktualną pozycję) . I całość polegała na tym, by wynaleźć taki ruch, który pokona jak największą liczbę możliwych ruchów przeciwnika, lub by zagrać ryzykownym ruchem licząc, że przeciwnik uzna, że nie zrobimy takiego ruchu i nawet nie uwzględni go w swoich kalkulacjach (trochę taka zgadywanka).
  • Losowy może być nie tylko teren, ale i sytuacja na boisku (taki tryb był też w FS, ale losowe sytuacje były wg mnie zbyt losowe).
  • Będą jakieś opcje wyboru i dopasowywanie drużyn i stadionów.
  • Soundtrack w stylu „trance and electronic”. (Spoko, wyłączy się).
  • Premiera zapowiadana na rok 2014.
  • Link do Steama http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=130862114

Szczerze mówiąc to wolałbym ulepszone FS, tam przynajmniej była mgła wojny, no ale niech im już będzie ten football. Aż zainstaluję na nowo Frozen Synapse.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s