Worlds of Magic – zapowiedź

Zapowiada się kolejny kandydat do tytułu godnego następcy Master of Magic.

Master of Magic przypominała Civilization (mapa świata i zakładanie miast), ale z nieco innym modelem ekonomii (użytym później w Master of Orion), walką taktyczną i magią. Gra była inna niż seria Heroes i jej podobne, ponieważ polegała na odkrywaniu i zasiedlaniu za każdym razem innej, losowej mapy, była w tym podobna do wspomnianej już Cywilizacji.

Co dziwne, gier tego typu nie powstało później zbyt wiele, dopiero Fallen Enchantress może uchodzić za w miarę udanego spadkobiercę, a przedtem seria Age of Wonders. Wciąż jednak jest miejsce na tytuł, który by podniósł poprzeczkę, postawioną przez wiekowe MoM i dostarczył nam czytelną grafikę, tryb multiplayer i losowe mapy.

I tu pojawia się firma Wastelands Interactive i zapowiada Worlds of Magic.

Jeśli chodzi o grę wieloosobową (zwracam na to uwagę, bo dla mnie jest to, obok systemu turowego, najważniejsza cecha prawdziwej gry strategicznej), to na pewno będzie tryb hotseat. Niestety, dla wielu graczy, co gorsza, w tym dla mnie, gorące krzesła to tryb raczej mało użyteczny. Pozostaje mieć nadzieję, że będzie też tryb gry sieciowej.

Losowe mapy za to na pewno będą. Mówiąc dokładniej, będą one tworzone proceduralnie, w oparciu o tzw. seed. To co dla gracza będzie miało znaczenie, to fakt, że ten seed ma być jawny, czyli będzie można grać na tej samej mapie inną rasą i z innymi przeciwnikami. Domyślnie seed ma być losowym ciągiem znaków, ale gracz będzie mógł wpisać dowolny ciąg i sprawdzić co się z niego wygeneruje.

O grafice na razie nic nie wiadomo, nie został opublikowany żaden screen.

Są za to znane inne szczegóły:

  • Mapa będzie podzielona na kwadraty.
  • Świat gry będzie składał się z wielu „planów”, połączonych portalami.
  • Cztery rasy: ludzie, krasnoludy, elfy i nieumarli. Planowane są jeszcze inne.
  • Walki rozgrywane na osobnym poziomie taktycznym.

Generalnie twórcy nie kryją się tym, że gra będzie podobna do Master of Magic. Wręcz przeciwnie, podkreślają to podobieństwo.

Więcej informacji na stronie gry http://wastelands-interactive.com/index.php/games/worlds-of-magic. Znajdziecie tam również linki do Facebooka i forum.

Reklamy

2 myśli na temat “Worlds of Magic – zapowiedź”

    1. To jest mój blog, nie wykonuję tu misji publicznej, tylko piszę o tym co JA uważam za ciekawe. Poprzednie wersje AoW mnie nie zachwyciły, a trzecia część ma jeszcze mieć jakiś dziwny system tur, możliwe, że RTS wewnątrz tur jak w najnowszych Civ.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s